کسانی که ادعا می کنند حضرت عیسی هستد- ویدئو

در یکی از آیات انجیل گفته شده است که «من به زودی می آیم» و در همین آیه , بازگشت دوباره عیسی مسیح پیشگویی شده است. بر همین اساس نیز عده‌ای خود را مسیح موعود معرفی کرده‌اند و جالب اینکه در سالهای اخیر با گسترش اینترنت و بهره‌گیری آنها از این امکانات , خیلی زود هم برای خود پیروانی پیدا کرده‌اند.

با چند نفر از کسانی که ادعا می‌کنند عیسی مسیح اند و درحال حاضر نیز به فعالیت مشغول هستند آشنا ‌شوید:

حسن مزارجی (Hasan Mezarcı):

حسن مزارجی یکی از شهروندان ترکیه است . وی در سالها پیش در مساجد به امامت پرداخته و مدتی را نیز به دلیل اظهارات سیاسی‌اش در زندان بسر برده است. گفته می‌شود که وی در مدت حبس مورد شکنجه‌های روحی و بیوشیمیایی قرار گرفته و در نتیجه آن شکنجه‌ها , سلامت عقلی خود را ازدست داده است. اما خود وی این موضوع را انکار می‌کند.

حسن مزارجی در سال 1997 از زندان آزاد شد و پس از آزادی ادعا کرد که در زندان , خداوند در خواب با او صحبت کرده و او را پیامبر اعلام کرده است و با همین ادعا نیز خود را مسیح اعلام کرد. سه سال بعد او در تلویزیون‌ها دیده شد درحالیکه گوشواره در گوش و دستبند در دستانش داشت و گردنبندی آویزان کرده بود و موهای بلندی که با رنگ طلایی رنگ کرده بود و عصایی هم در دست داشت.

وی ادعاهای عجیب و غریبی دارد. ازجمله می‌گفت که با همراهی خداوند حرکت می‌کند و همچنین می‌گفت شوهر حضرت مریم است.

حسن مزارجی در منطقه دوزجه در ترکیه زندگی می کند . او چندین حواری و پیروان خاص خود را دارد. 

مزارجی خود را عیسی مسیح می داند و می گوید که برای بار دوم از مادر زاده شده و به این دنیا آمده است. در تمامی مطالبی که از او منتشر می شود با نام عیسی مسیح فرزند مریم از او نام برده می شود.

 

ویساریون (Vissarion)

سرگئی توروپ Sergei Torop” “ یک پلیس راهنمایی و رانندگی سابق روسیه،در سال ۱۹۹۱  با تشکیل فرقه ای ادعا کرده است که وی “مسیح جدید” دردوران معاصر است. او نام فرقه خود را ویساریون نام نهاد.ویساریون , در واقع آمیزه‌ای از اعتقادات بودائی و ارتدکس است. رهبر فرقه ویساریون سرگئی توروپ , خود را عیسی مسیح و کلام خدا می‌داند و پیروان او که حدود پنج هزار نفر تخمین زده می‌شوند نیز ادعاهای او را بطور کامل پذیرفته‌اند. کسانی که وارد فرقه ویساریون می‌شوند باید تمامی اموال خود را در اختیار رهبر فرقه بگذارند و در منطقه مخصوص ویساریون زندگی کنند. توروپ و پیروان او در یک شهر جدید در کوهپایه های روستای “پتروپاولووکا” واقع در ۳۰ مایلی جنوب شرقی شهر کراسنویارسک روسیه , در نزدیکی مرز مغولستان بسر می‌برند.

در این منطقه استفاده از پول ممنوع است. گیاهخوار هستند و غذایی که منشاء حیوانی داشته باشد و همچنین مصرف الکل و دخانیات ممنوع است.

روز کریسمس آن ها روز چهاردهم ژانویه یعنی روز تولد ویساریون است. آن ها در روز کریسمس خود از کوه آلتار بالا می روند و در آن جا ویساریون را ملاقات می کنند و به پندهای او گوش می دهند.

 

اینری کریستو (Inri Cristo)

اینری کریستو در سال 1948 در برزیل بدنیا آمد. او ادعا می‌کند که روح حضرت عیسی مسیح در او حلول کرده است. اینری زمانی به مسیح بودن خود پی برد که در سال ۱۹۷۹ میلادی در سانتیاگو درشیلی اعتکاف مذهبی کرده بود. او در این دورهٔ پرهیز از خوشی های زندگی، در سر خود صداهایی شنید که به او می گفت: «من پدر تو هستم؛ خدای ابراهیم، اسحاق و یعقوب».

او با همین ادعا هزاران پیرو در سراسر جهان دارد. کلیسای شخصی او Soust در زمین سرسبز و خرمی در برزیلیا واقع شده است. بیشتر پیروان این مرد را زنان تشکیل می دهند و بیشتر آنها در کلیسا زندگی می کنند. آنها یونیفورم های عجیبی به تن دارند: لباس بلند و گشاد آبی رنگ به همراه مچ‌بندی به شکل طناب. برخی از آنها ده ها سال است پیرو کریستو هستند. کریستو با نظام سرمایه داری، سقط جنین و حتی کریسمس مخالف است. او یک بار توسط پلیس دستگیر شده و از کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و ونزوئلا اخراج شد.

او همچنین ادعا می‌کند که ماموریت او آماده سازی مردم برای بعد از فلاکت بزرگی است که بطور حتم روی خواهد داد.

اینری کریستو همچنین پیش گویی کرده بود که جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی به پایان خواهد رسید.

 

جان میلر (Alan John "A.J" Miller)

جان میلر , اهل استرالیا و متخصص آی تی است. ادعا می‌کند که در زندگی قبلی‌اش حضرت عیسی مسیح بوده است. همسر او نیز ادعا می‌کند که در زندگی قبلی‌اش مریم مجدلیه بوده و اکنون نیز روح او در وی حلول کرده است .

جان میلر می‌گوید: من خاطرات واضحی از مصلوب شدنم دارم، اما این خاطرات آنقدر که برای افراد دیگر مثل مریم آزاردهنده و دلخراش است برای من نیست.

 او ازهمسر سابقش دو فرزند دارد و خودش می گوید از وقتی که یاد آوری جزئیات تسخیر جسمش را شروع کرد همسر اولش با او مشکل پیدا کرد. او می گوید که انجام دادن معجزات را نیز به یاد دارد.

این دو نفر یک جنبش مذهبی به نام «حقیقت الهی» را راه اندازی کرده و ادعا می کنند سمینارهایی با تعداد 150 نفر برگزار می کنند.

جان میلر مدعی شده که  از سال 2012 روند وقوع روز قیامت آغاز شده است. او می‌گوید که حرکت صفحات تکتونیکی زمین باعث پیدایش تغییرات جوی و بالا آمدن آب اقیانوس‌ها خواهد شد. میلر مدعی است که سواحل شرقی و غربی استرالیا بیش از صد متر زیر آب خواهد رفت و تعدادی از شهرهای بزرگ از جمله سیدنی و ملبورن هم , دیگر وجود نخواهند داشت.

 

 

بوپت چیبوه چیشیمبا (Bupete Chibwe Chishimba)

بوپت چیبوه چیشیمبا در شهر کیتوه زامبیا زندگی می‌کند. اسم های زیادی برای این فرد وجود دارد اما پیروانش او را مسیح می نامند. در رسانه‌های بین المللی نیز با نام مسیح کیتوه شناخته می‌شود. او روزها به رانندگی با تاکسی می پردازد و با منتشر کردن کتاب مقدس, دنیا را برای پادشاهی خدا آماده می کند و می‌گوید که تمامی حکومت‌های سیاسی از بین رفته و پادشاهی خداوند برای همیشه در جهان حاکم خواهد گردید.

مسیح کیتوه اکنون 45 سال دارد و ادعا می‌کند که در سن 24 سالگی از طرف خداوند بر او وحی نازل شده است. متاهل و پدر پنج فرزند می‌باشد.

وی در سال 2013 در دهکده میندولو (Mindolo) ادعا کرد که عیسی مسیح است و روح عیسی برای دومین بار در بدن او حلول کرده است.

 

 

موسی هلونگوان (Moses Hlongwane)

موسی هلونگوان ساکن شهر اشووه  در آفریقای جنوبی , در مراسم عروسی خود موعظه کرده و اعلام کرد که خداوند در خواب با او حرف زده و او را مسیح اعلام کرده است.

بنا به ادعای او , در سال 1992 به هنگامی که  جواهر فروشی کوچکی داشت خداوند در خواب با او حرف زده و او را مسیح اعلام کرده است.  گفته می‌شود موسی اکنون بیش از چهل مرید دارد.

همسر او آنجلا یکی از مریدانش است که پیروانش اکنون نام مادر تمام دنیا را به او داده اند.

 موفق باشید