فقط در ژاپن می توانید ببینید

فقط در ژاپن می توانید ببینید

در هر کشوری مردمانی با آداب و رسوم متفاوت زندگی می‌کنند و سبک زندگی خاص خود را دارند. ژاپن هم از جمله کشورهایی است که از نظر ما بسیار جذاب است و دوست داریم اگر امکانش را بیابیم سفری به آنجا داشته باشیم. در اینجا ده مورد از چیزهایی را ذکر می‌کنیم که فقط در ژاپن می‌توانید ببینید:

 

10- به فرزندی گرفته شدن بزرگسالان

به فرزندی گرفتن کودکان در تمام دنیا شایع است اما در ژاپن افراد بزرگسال را نیز می‌توان به فرزندی گرفت. این کار با اهداف گسترش خانواده , حفظ میراث خانوادگی و حتی دلایل مالی و استفاده از نیروی کار و درآمد آنها انجام می‌گیرد. به فرزندی و سرپرستی گرفته شدن افراد بالای 18 سال , اگرچه ممکن است برای ما تعجب‌آور باشد اما کافیست بدانید که فقط در سال 2011 حدود 80 هزار بزرگسال در ژاپن به فرزندی گرفته شده‌اند.

 

9- سلیقه شخصی در طرز پوشش

در ژاپن چیزی به نام مد روز آنگونه که ما می‌دانیم تقریبا وجود ندارد. هر کس هر طور که دلش بخواهد لباس می‌شد. کسانی را خواهید دید که لباسهای عجیب و غریب پوشیده‌اند و این در ژاپن , چیز غیرعادی شمرده نمی‌شود.

 

8-بستنی با طعم‌های عجیب

بستنی با طعم انواع میوه در همه جای دنیا یافت می‌شوند اما در ژاپن بستنی‌هایی با گوشت اسب , هشت‌پا , کاکتوس , یا زغال چوب و غیره تولید می‌شوند که بیشتر از بستنی‌های معمولی که ما می‌شناسیم طرفدار دارند.

 

7-جزیره خرگوش‌ها

اکونوشیما، جزیره خرگوش ها، تنها 4 کیلومتر وسعت دارد و هزاران توریست را هرسال به سوی خود جذب می کند. اکونوشیما زمانی یک جزیره محرمانه برای تولید سلاح های شیمیایی درطول جنگ جهانی دوم بود. به گفته برخی منابع، خرگوش ها برای آزمایش اثرات سم به اینجا آورده شده و توسط کارگران پس از جنگ جهانی دوم در آن رها شدند. برای حفاظت از خرگوش ها، ورود گربه و سگ به این جزیره ممنوع شده و گردشگران از سراسر جهان برای غذادادن و عکاسی از آن ها به این جزیره می آیند.

 

6-چرت زدن در محل کار

خواب آلودگی ناشی از پرکاری, صفتی خوب برای یک کارمند وظیفه شناس است.در ژاپن کارمندان به دلیل کار زیاد اجازه دارند در صورت احساس خواب و خستگی در محل کارشان چرت بزنند و حتی گاهی اوقات کارمندان برای این که خود را پرتلاش نشان دهند و محبوبیت خودشان را بیشتر کنند خود را به خواب آلودگی می زنند.

 

5-حیوانات رباتیک

اگر به نگهداری حیوانات خانگی علاقمند هستید ژاپن جای مناسبی برای شما نیست. در این کشور مردم وقت آزاد چندانی ندارند که بخواهند از یک حیوان نگهداری کنند و البته قیمت حیوانات هم بسیار گران هستند. به همین دلیل هم اکثر ژاپنی‌ها ترجیح می‌دهند از حیوانات رباتیک نگهداری کنند. رباتهایی که مدل‌های جدید آن حتی می‌توانند صحبت کنند. حیوانات رباتیک نیازی به آب و غذا ندارند و لازم نیست آنها را در کوچه‌ها و پارک‌ها بگردانید.

 

4- دستگاههای فروش اتوماتیک

دستگاههای فروش اتوماتیک همه جا هستند اما فقط چیزهای محدودی مثل بطری آب و نوشابه و چند مورد دیگر توسط آنها به فروش می‌سند. اما در ژاپن اوضاع کاملا متفاوت است. از تخم مرغ و پیاز گرفته تا اتومبیل و حتی اگر سالگرد ازدواجتان را فراموش کرده باشید کارت‌های عاشقانه دستنویس هم توسط دستگاههای فروش اتوماتیک فروخته می‌شوند.

 

3- گرانترین میوه‌های دنیا

در کشور ژاپن , یک عدد طالبی می‌تواند قیمتی بیشتر از یک اتومبیل نو داشته باشد. دلیل آن هم عادت ژاپنی‌ها به هدیه کردن میوه‌جات به یکدیگر است. به همین دلیل هم در ژاپن مغازه‌هایی وجود دارند که میوه‌های پرورش یافته در شرایط ویژه را به فروش می‌رسانند. بعنوان مثال در سال 2016 , دو عدد طالبی یوباری به قیمت 27 هزار دلار بفروش رسید. طالبی یوباری یک نوع طالبی کاملا خاص می باشد که در شهر یوباری واقع در هوکایدو ( شمالی ترین جزیره ژاپن ) رشد می کند و به غیر از این منطقه، در هیچ منطقه دیگری رشد نمی کند. از این رو به علت نایاب بودن این میوه , قیمت نجومی 130 میلیون تومان برای یک عدد باید هزینه کنید که قیمتی بسیار زیاد و باور نکردنی می باشد.

هندوانه دانسوکه یا هندوانه سیاه هم هست که در ژاپن پرورش داده می شود و به دلیل نایاب بودن آن، جزء گران ترین میوه های جهان است. برای یکی از این هندوانه‌ها باید چیزی حدود 80 میلیون تومان پرداخت کنید.

انگورهای یاقوتی رومی هم , کیلویی 50 میلیون تومان.

 

2-مثلث اژد‌ها

در ساحل جنوبی ژاپن مثلثی به نام مثلث اژدها وجود دارد که بر روی نقشه جغرافیایی کاملا عمود بر مثلث برمودا می‌باشد و دقیقا همانند مثلث برمودا خطرناک و عجیب است. کشتی‌ها و هواپیماهای زیادی در جنگ جهانی , ناگهان در این مثلث گم شدند. مانیتورهای داخل هواپیما‌ها و کشتی‌ها کار نمی‌کنند. ویژگی‌های این جزیره شبیه مثلث برموداست و شاید ارتباطی بین آنها وجود داشته باشد.

 

1-چراغ‌های راهنمایی با رنگ آبی

مورد آخر در مورد ژاپن این است که اگر خواستید در این کشور رانندگی کنید در اکثر خیابانها , منتظر روشن شدن چراغ سبز نباشید. در ژاپن بطور وضوح , بجای چراغ سبز از چراغ آبی رنگ استفاده می‌شود.

 


ویدیو را ببینید


موفق باشید.