تشخیص زمان مرگ طبیعی از سه ماه قبل از آن- ویدئو

شاید دیده باشید کسی که به شدت بیمار و در رختخواب درحال مرگ بود ناگهان در خیابان با شما مواجه می‌شود گویی که سلامتی خود را بازیافته و شما فکر کردید که او دیگر خوب شده , اما چند روز یا چند ساعت بعد ناگهان خبر فوت او را شنیده‌اید. این یکی از علائم مورد انتظار , پیش از مرگ طبیعی است.

مرگ, اتفاقی که اجتناب‌ناپذیر است و تقریبا همه انسانها به نحوی از آن واهمه دارند. ترک کردن کسانی که دوستشان داریم , کارهایی که نیمه تمام می‌مانند و سفر به جایی که نمی‌دانیم ,اینها باعث می‌شوند تا از مرگ وحشت داشته باشیم. تصور ما بر این است در یک چشم بر هم زدن جان به جان آفرین تسلیم می‌کنیم اما  در شرایط عادی , حضرت عزرائیل مدتی قبل از مرگ به ما هشدار می‌دهد.

آیا می‌دانستید که در حالت طبیعی , تا سه ماه قبل از مرگ می‌توان زمان فرارسیدن آن را فهمید؟ فقط کافیست به علائم آن توجه کنیم.

1 تا 3 ماه پیش از مرگ:

وقتی یک کسی نزدیک شدن زمان مرگ خود را حس کند و آن را بپذیرد سعی می‌کند از اطرافیان خود فاصله بگیرد و به این ترتیب دوره جدایی از دنیا و دنیوی‌ها آغاز می‌شود. آن شخص از دیدار و همنشینی با دوستان و همسایگان و حتی با اعضای خانواده خود طفره می‌رود و اگر هم دیداری صورت بگیرد برای اوآزاردهنده خواهد بود.

شخص , دائماً در مورد زندگی و لحظات فراموش نشدنی خود می‌اندیشد و زندگی خود را مرور می‌کند و درباره بعضی از کارهای خود احساس ندامت و پشیمانی می‌کند.

اشتهای شحصِ رو به موت کاهش محسوسی پیدا می‌کند و در نتیجه وزن او کاهش می‌یابد. سرعت بدنی کمتر می‌شود و شخص احساس می‌کند که مثل گذشته نیازی به کسب انرژی از طریق خوب غذا خوردن ندارد. غذایی که تا چندی پیش از خوردن آن لذت می‌برد اکنون برایش لذتبخش نیست. فقط از یک چیز لذت می‌برد و آن هم خوابیدن است.

تغییرات شیمیایی انجام گرفته در بدن شخص , یک حس خفیف ایجاد می‌کند. شخص احساس گرسنگی و تشنگی نمی‌کند. موقع گرسنگی هم احساس سوزش معده یا درد ندارد و این یکی از علائم مورد انتظار در شخص رو به موت است.

1 تا 2 هفته پیش از مرگ:

شخصی که زمان مرگ طبیعی او نزدیک شده , در اثنای این سفر اکثر زمان خود را در خواب سپری می‌کند. شخص دچار هذیان می‌شود. احساسی همانند  ترس از دشمن خیالی و یا ترس از شکست در مقابل آن باعث می‌شود تا به هذیان‌گویی بپردازد.

شخص ممکن است دچار توهّم شود و با کسانی که در اطراف او نیستند به صحبت مشغول شود. اکثراً هم در هنگام توهّم با کسانی هم‌صحبت می‌شوند که قبلا از دنیا رفته‌اند. برای او پرده بین زندگی و آینده از میان برداشته شده است.

شخص دچار آشفتگی میشود. حرکاتی بدون هدف دارد که شاید برای دیگران هیچ مفهومی ندارد. زیرا رفته رفته از این دنیا دورتر می‌شود.

تغییرات فیزیکی

نیروی دفاعی بدن بسیار کاهش می‌یابد. در این مدت ممکن است علائمی در بدن دیده شود. از جمله:

-کاهش دمای بدن

-کاهش فشار خون

-از بین رفتن یکنواختی نبض که ممکن است آرام یا شدید باشد.

شخص زیاد عرق می‌کند. رنگ پوست بدن تغییر می‌کند. پوست دچار رنگ‌پریدگی می‌شود یا رنگی مایل به آبی به خود می‌گیرد. این تغییر رنگ بویژه در لب‌ها و اطراف ناخن‌ها بیشتر محسوس خواهد بود.

تغییرات تنفسی بوجود می‌آید. نفس کشیدن او می‌تواند سریعتر و خسته‌کننده باشد. ممکن است دچار گرفتگی مجرای تنفسی و درنتیجه سرفه کردن شود. حرف زدن او به تدریج کمتر می‌شود تا وقتی که دیگر از حرف زدن بازمی‌ایستد.

چند روز یا چند ساعت مانده به مرگ:

شاید دیده باشید کسی که به شدت بیمار و رو به موت بود ناگهان با شما مواجه می‌شود گویی که سلامتی خود را بازیافته و شما فکر کردید که او دیگر خوب شده , اما چند روز یا چند ساعت بعد ناگهان خبر فوت او را شنیده‌اید. این هم یکی از علائم مورد انتظار , پیش از مرگ طبیعی است.

وقتی زمان مرگ بسیار نزدیکتر می‌شود ممکن است موجی از انرژی در شخص پیدا شود. ممکن است از جای خود بلند شود و به صحبت با اطرافیان خود بپردازد یا به دیدار نزدیکان خود برود و پس از مدتی که بی‌اشتها بوده , دلش بخواهد غذایی مفصل هم نوش جان کند. ممکن است اطرافیان او فکر کنند که دیگر خطر مرگ از او دور شده , درحالیکه این یکی از علائم نزدیکتر شدن لحظه مرگ اوست.

اگرچه این موج انرژی در اشخاص مختلف ممکن است متفاوت باشد اما آخرین تحولات فیزیکی افراد در ساعات پایانی زندگی , عبارتند از:

نفس کشیدن غیر منظم و یواش‌تر می‌شود .

ممکن است پس از اندکی نفس نفس زدن , دیگر هرگز نفس نکشد.

دست‌ها و پاها کبودرنگ شده و خال یا لکه‌هایی روی پوست ظاهر میشوند.

لکه‌ها به سرعت به طرف دست‌ها و پاها گسترش پیدا می‌کنند.

رنگ لبها و اطراف ناخن‌ها به رنگ مایل به آبی یا کبود تغییر می‌کنند.

در آخرین لحظات , شخص واکنشی از خود نشان نمی‌دهد. اگرچه ممکن است چشم‌های او باز یا نیمه‌باز باشند اما او چیزی را نمی‌بیند.

بر اساس باورها, توصیه می‌شود در چنین لحظاتی که شخص در حال ترک دنیاست بهتر است نزدیکان او در کنارش باشند.

و در نهایت , شخص دیگر نفس نمی‌کشد, قلب‌ او دیگر طپشی ندارد و مرگ به وقوع پیوسته است.
لینک ویدئو


https://youtu.be/Z0Oou9X7U_A

پایان