بعضی از سئوالاتی که ذهن ما را مشغول می کنند و پاسخ آنها

بعضی اوقات سئوالات عجیب و غریبی ذهن ما را به خود مشغول می کنند. بعضی از این سئوالات و پاسخ آنها :

سئوال اول : اگر خیلی زیاد آب بنوشیم چه می‌شود:

پاسخ : عوارض مصرف بیش از حد آب یا مایعات دیگر را باید خیلی جدی گرفت. مصرف زیاد آب  باعث اختلال در عملکرد کلیه ها می شود که عوارض بعدی را درپی دارد مثل تورم سلول ها و آسیب دیدن بافت سلولی ماهیچه ها و حتی مغز , سردرد , تعریق زیاد و حتی اسهال شدید ,  افزایش ضربان قلب به حدی که ممکنه باعث ایست آن شود.

2-وقتی آدامس را قورت می دهیم چه می شود؟

پاسخ: شاید از زمان بچگی به خاطر داشته باشید که مادرتان تاکید شدید داشت که نباید آدامس را قورت بدهید چون چند سال در معده جا خوش می‌کند. اما باید گفت که این درست نیست. امروزه آدامس ها با استفاده از مواد طبیعی تولید می شوند و با بدن سازگار هستند. پاسخ این سئوال این است که اتفاق خاصی نمی افتد و آدامسی که قورت داده شده در عرض یکی – دو روز از بدن دفع می شود. ولی این دلیل نمیشه آدامس‌ها هر روز قورت بدهیم.

3-اگر میخ زنگ زده به پایمان فرو برود چه خواهد شد؟

در پاسخ به این سئوال باید گفت که بخاطر درد شدیدی که حس خواهید کرد قبل از هرکاری یک فریاد بلند خواهید کشید. حتما شنیده‌اید که وقتی هر فلز زنگ زده‌ای که باعث زخمی شدن ما بشود می‌تواند باعث ابتلا ما به بیماری کزاز گردد. عامل آن هم یک نوع باکتری است که در خاک , فضولات حیوانات و فلزات پوسیده پیدا می‌شود. شایع ترین علائم کزاز سفتی فک و سفتی شانه است. ولی نگران نباشید چون واکسن کزاز این باکتری را خیلی سریع از بین می‌برد.

4-اگر جاذبه زمین به ناگهان از بین برود چه خواهد شد؟

اگر نیروی جاذبه از بین برود هر چیزی حتی انسان‌ها و حیوانات نمی توانستند روی زمین بند بشوند و در هوا پرواز می‌کردند . اما خانه‌ها و درخت‌ها و خیلی چیزهای دیگری که بخشی از آنها در زمین فرو رفته‌اند در روی زمین باقی می‌ماندند. شما هم می‌توانید خودتان را در خانه حبس کنید یا با طناب خودتان را به یک درخت ببندید. اما این هم راه‌حل مطمئنی نیست چون به دلیل نبود جاذبه , به احتمال قوی کره زمین هم شکاف برمی‌دارد و به چند قطعه مجزا تقسیم می‌شود و همه قطعات به طرف فضا می‌روند. روزی بدون جاذبه , روز خوبی نخواهد بود.

5-اگر همه گربه‌ها ازبین بروند و گربه‌ای باقی نماند چه خواهد شد؟

گربه‌های تنبل و خوشخواب شما , عضو مهمی از اکوسیستم جهانی است. اگر گربه‌ها نبودند کره زمین توسط جوندگان اشغال می‌شد. موش‌های خانگی و صحرایی باعث شیوع انواع بیماری‌ها می‌شدند , نسل پرندگانی که در سطح زمین یا ارتفاعات کم آشیانه سازی و تخمگذاری می‌کردند را نابود می‌کردند. انبارهای غلات و سیلوها هم توسط آنها خالی می‌شدند.

اگر در خانه گربه نگهداری می‌کنید لطفا این چیزی که الان گفتیم را با آنها درمیان نگذارید که کار دست شما خواهند داد.

6-اگر دنیا بدون اکسیژن بماند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اول اینکه هرجایی از بدن که نور آفتاب می‌خورد فورا آثار سوختگی پدیدار می‌شد چون اکسیژن موجود در هوا, از پرتو اشعه ماوراء بنفش جلوگیری می‌کند. تمامی ساختمانهای بتونی ریزش می‌کردند چون اکسیژن عامل مهم پابرجا ماندن ستون‌های بتونی است. آسمان هم حتی روزها تیره می‌شد چون دیگه ذرات مولکولی اکسیژن وجود ندارد تا نور را منعکس کنند و باعث روشنایی بشوند.پوسته زمین هم ترک می‌خورد چون 45 درصد از پوسته را اکسیژن تشکیل می‌دهد. گوش داخلی می‌ترکید چون 21 درصد میزان فشار هوا را از دست می‌دادیم. و همچنین آبی در سطح زمین باقی نمی‌ماند. چون یک سوم آب را اکسیژن تشکیل می‌دهد . پس از ازبین رفتن اکسیژن , آب‌ها به گاز هیدروژن تبدیل می‌شدند و به فضا می‌رفتند.

7-اگر روزی اینترنت قطع شود چه خواهد شد؟

این سئوالی است که حتی تصور آن هم آزاردهنده است. فعالیت‌های مالی جهان تعطیل می‌شدند. بانک‌ها و بورس‌ها کار نمی‌کردند و دیگر چیزی بنام خرید اینترنتی وجود نداشت. خبررسانی در جهان مختل می‌شد. شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر هم دیگه نبودند , تلگرام هم همینطور. و البته فیلترینگ هم دیگه لازم نمی‌شد.

8-اگر یک سال موهایمان را نشوییم ؟

در اینصورت موها خیلی چرب می‌شدند و بوی بد آن اطرافیان را اذیت می‌کرد. همچنین موها با جذب گرد و غبار موجود در هوا , بسیار کثیف می‌شدند. اما مشکل بزرگتری که بوجود می‌امد مشکل التهاب پوست سر و متعاقب آن خارش شدید پوست سر و شوره زدن سر بود. علاوه بر این ممکن است موهای سر شما به مکان امنی برای پرورش شپش و دیگر موجودات تبدیل شود.

9-اگر در یک وعده غذایی 50 عدد تخم مرغ آب‌پز شده بخوریم چه خواهد شد؟

50 عدد تخم مرغ 3800 کالری خواهد داشت. احساس سیری شدید دست می‌داد. تخم مرغ چون چربی بالایی دارد در دستگاه گوارش دیر هضم می‌شود . حالتان بد می‌شود و همچنین توصیه می‌کنیم پس از خوردن تخم مرغ‌ها در یک فضای باز و به تنهایی استراحت کنید چون گازهایی که در هوا منتشر خواهید کرد حتی خود شما را هم آزار خواهد داد.

10-اگر سرعت چرخش کره زمین به دور خودش دو برابر شود چه خواهد شد؟

وقتی می‌گوییم دو برابر , اول از همه این که شبانه روز از 24 ساعت به 12 ساعت کاهش پیدا می‌کرد. بخش بزرگی از شمال آمریکای جنوبی و اندونزی زیر آب می‌رفت و چهره زمین تغییر می‌کرد. قاره آفریقا به دو جزیره مجزا تبدیل می‌شد. دلیل آن هم افزایش نیروی گریز از مرکز کره زمین و افزایش سطح آب در خط استوا به میزان صد متر خواهد بود. افزایش آب در خط استوا باعث افزایش بخار آب و ایجاد ابرهای باران‌زای بیشتر و در پی آن بارش‌های متناوب باران و بوجود آمدن طوفان و گردباد و گرداب می‌شد.

11-اگر همه مردم کره زمین در یک آن از یک ارتفاع یک متری به پایین می‌پریدند چه می‌شد؟

جمعیت انسانها بیش از 7 میلیارد نفر است که جمع وزن همه آنها چیزی حدود 360 میلیارد کیلوگرم می‌شود.  رقم بسیار بزرگی است. حال اگر همه این 7 میلیارد نفر در یک لحظه از ارتفاع یک متری روی زمین پرش می‌کردند تاثیری روی کره زمین می‌گذاشت؟ جواب خیر است. چون جمعیت در سطح کره زمین پخش شده و تاثیر ضربه ناشی از پرش‌ها همدیگر را خنثی می‌کنند. ولی فریادهایی که موقع پریدن کشیده خواهد شد شاید ارزش شنیدن داشته باشه.

12-اگر ماه وجود نمی‌داشت چه می‌شد؟

تعادل حرکتی زمین مدیون وجود ماه است و اگر ماه وجود نمی‌داشت سرعت گردش زمین به دور خودش حتی بیشتر از سناریویی بود که اندکی قبل ذکر شد.  اگر ماه نبود , طول شبانه روز فقط 8 ساعت می‌شد یعنی یک سال کنونی بیش از هزار روز می‌شد. همچنین شرایط آب و هوایی کاملا تغییر می‌کرد و گرما و خشکسالی بیداد می‌کرد. اندازه جزر و مد دریاها و اقیانوس ها خیلی زیاد می‌شد. آب در دو قطب زمین کمتر می‌شد و اکثر آب‌ها در خط استوا جمع می‌شدند . همچنین به دلیل نبود نیروی جاذبه ماه , هسته کره زمین کمی جابجا می‌شد و بوجود آمدن زلزله‌ها و آتشفشان‌ها زندگی در سطح کره زمین را برای جانداران سخت می‌کرد.خدا را شکر که کره ماه هنوز هست و تعادل برقرار است.
لینک ویدئو

https://youtu.be/Y15vMz0FRVU

پایان