اشیاء گرانبهایی که در میان زباله ها پیدا شدند-ویدئو

زباله , چیزهایی که اصلا دوست نداریم در اطراف ما وجود داشته باشند. اگرچه در دنیای کنونی , زباله ها بازیافت مشیوند و دوباره به شکلی به چرخه زندگی انسانها بازمی گردند اما موضوع ویدئوی ما اشیایی هستند که به طریقی در میان زباله ها جای گرفته و بعضی از آنها توسط افرادی پیدا شده‌اند. اشیائی که بعضا بسیار باارزش هستند. در این مطلب تعدادی  از این اشیا گرانبهای یافت شده در میان زباله ها را برای شما برگزیده‌ایم:


1-شمشیر سامورایی

شخصی که در میان زباله ها می گشت جعبه‌ای باریک و بلند و سالم پیدا کرد. وقتی آن را باز کرد از تعجب خشک اش زد. یک عدد شمشیر سامورایی و لوازم تمیزکاری آن و حتی سند آن شمشیر به زبان ژاپنی در آن جعبه موجود بود. شمشیر و دیگر لوازم موجود در جعبه , بسیار تمیز بودند و نشان می داد که بخوبی نگهداری شده‌اند.


2-لب تاپ پر از مدارک

فابریس تور معاون موسسه سرمایه گذاری گلدمن سکس متهم به کلاهبرداری شده بود اما برای اثیات اتهامات او مدارک کافی در دست نبود . پلیس به دنبال جمع آوری مدارکی بود که بتواند اتهامات او را به اثبات برساند. تا اینکه یک شخص, در سطل زباله یک لب تاپ مارک سونی پیدا می کند که علامت قلب قرمز هم داشت. خانم نانسی کوهن که اکنون صاحب این لب تاپ است می گوید که دوستش آن را در سطل زباله پیدا کرده است.  بعد مشخص شد که این لب تاپ قدیمی متعلق به فابریس تور بوده و در اختیار پلیس قرار گرفت.  لب تاپ حاوی مدارک مهمی برای اثبات اتهامات فابریس تور بود.


3-یک ورق با ارزش

شخصی از بازار پنسیلوانیا یک تابلو با قاب کهنه  را به قیمت چهار دلار خریداری کرد. آن شخص که از قاب آن خوشش آمده بود و فقط بخاطر قاب آن , تابلو را خریداری کرده بود پس از رسیدن به خانه اش , کاعذ داخل قاب را درآورد تا آن را دور بیاندازد. اما در پشت آن کاغذ, تکه کاغذ دیگری بود که با دیدن آن بسیار هیجان زده شد. آن ورق, یکی از 24 نسخه اصلی اعلامیه استقلال آمریکا بود. این اعلامیه در یک مزایده به قیمت دو میلیون و چهارصدوبیست هزار لار به فروش رسید.


4-تابلوی نقاشی با ارزش

خانمی به نام الیزابت گیبسون در نیویورک, طی یک پیاده روی صبحگاهی در میان آشغالها یک تابلوی نقاشی دید. آن را برداشته و بر دیوار خانه اش آویزان کرد. الیزابت به توصیه یکی از دوستانش که گفته بود شاید تابلوی با ارزشی باشد دست به کار شد. تابلو بسیار با ارزش بود. این تابلو اثر روفینو تامایو نقاش مکزیکی بود که در سال 1970 کشیده شده بود. این تابلو در مزایده سال 1977 خریداری شده و به انباری در هیوستون منتقل شده و از آنجا نیز به سرقت رفته بود.حال پس از گذشت سالها,  خانم الیزابت پس از فهمیدن ارزش آن, صاحب تابلو را یافته و به او تحویل داد. صاحب تابلو برای یابنده این تابلو پانزده هزار دلار جایزه در نظر گرفته بود که به خانم الیزابت داده شد. تابلو در مزایده‌خانه ساتبیز (Sotheby's) به قیمت یک میلیون و چهارصدونود هزار دلار

به فروش رفت.
5-مدال طلای المپیک

جو جاکوبی (Joe Jacobi) قایقران آمریکایی در مسابقات المپیک بارسلونا سال 1992 یک مدال طلا برنده شده بود. اما در ماه ژوئن سال 2016 موقعی که به اتفاق خانواده‌اش در یک رستوران مشغول غذا خوردن بود کوله‌پشتی او که در اتومبیل اش بود به سرقت رفت. مدال طلا هم درون آن کوله‌پشتی بود. دو ماه بعد  در شهر اتلانتا دختر 7 ساله‌ای به نام کلو اسمیت (Chloe Smith) که به همراه پدرش در حال عبور از خیابان بود توجه‌اش به چیزی جلب شد که در میان زباله‌ها برق می‌زد. پدرش آن را از میان زباله درآورد. مدال المپیک بود. پدر کلو از طریق شبکه  اجتماعی با جاکوبی که از طریق حساب خود در شبکه‌های اجتماعی , دزدیده شده مدال خود را اعلام کرده بود تماس گرفت و مدال را به او تحویل داد. از قرار معلوم دزدها اشیا قیمتی داخل کوله‌پشتی را برداشته و چون فهمیده بودند که نمی توانند مدال را به فروش برسانند آن را به میان زباله‌ها انداخته بودند.

مدال برای جاکوبی دارای ارزش معنوی بسیاری بود. چون تنها مدالی بود که در عمر ورزشی خود کسب کرده بود.


6-ویولون چند میلیون دلاری

در سال 2004 , یک دزد به خانه یکی از موزیسین های ارکستر لس آنجلس وارد شد. در خانه اشیاء قیمتی وجود نداشته و دزد فقط یک ویولون را با خود برده بود. ویولون ویژه مارک استرادیواریوس (Stradivarius) بوده اما آن دزد که از ارزش آن بی خبر بوده آن را در سطل زباله انداخته بود. از این سری ویولون فقط چند عدد در دنیا موجود می باشد. ارزش همان ویولون سه و نیم میلیون دلار اعلام گردید.


7-انگشتر 400 هزار دلاری

شخصی آمریکایی به نام برنیه اسکویتیری (Bernie Squitieri) حلقه ازدواج همسرش را بطور اشتباهی به سطل زباله انداخت. همسر برنیه موقع شستن دستانش , حلقه اش را درآورده و آن را لای یک قطعه دستمال کاغذی پیچیده و روی میز نهارخوری گذاشته بود. برنیه 54 ساله هم بدون اینکه متوجه باشد به خیال اینکه آشغال می باشد آن را به همراه دیگر زباله ها , به سطل زباله انداخت . برنیه موقعی متوجه اشتباه خود شد که دیگر دیر شده بود. ماموران شهرداری سطل زباله را خالی کرده و برده بودند. برنیه با مسئولان شهرداری صحبت کرده  و جریان حلقه را به اطلاع آنها رسانده و درخواست کمک کرد. ماموران نظافت شهرداری وارد عمل شدند و پس از جستجوی دقیق محل دفن زباله ها, حلقه چهارصد هزار دلاری مورد نظر را پیدا کرده و تحویل برنیه دادند.


8-کامپیوتر اپل

یک خانم آمریکایی پس از فوت همسرش , بسیاری از اشیاء متعلق به او را غیرضروری دانسته و به سطل زباله انداخت. در میان آن اشیاء کامپیوتر اپل هم بود که از اولین سری کامپیوترهای تولید شده توسط استیو جابز (Steve Jobs), استیو ووسنیاک(Steve Wosniak) و رون واین(Ron Wayne) بود که فقط به تعداد دویست عدد تولید شده بود. در بخش بازیابی زباله ها , مامور بازیابی متوجه ارزش آن کامپوتر شد و به قیمت دویست هزار دلار فروخته شد. نیمی از آن پول به همان خانمی که آن را دور انداخته بود داده شد.

اینها فقط چند مورد از اشیاء با ارزشی بودند که در میان زباله ها پیدا شدند. شما چطور؟ آیا برای شما هم چنین مواردی پیش آمده؟

کامیاب باشید