هفت خانم چینی اینگونه به آرزوی خود رسیدند

هفت خانم چینی که با هم دوست هستند یک خانه اشتراکی خریدند تا بتوانند با یکدیگر زندگی کنند.

بزرگترین آرزوی هر شحص در زندگی , داشتن یک خانه است. شاید بخواهید فرزتدانتان را در جایی بزرگ کنید که متعلق به خودتان است یا اینکه فقط قصد دور شدن از والدین سخت‌گیرتان را داشته باشید . هدف هرچه که باشد باز هم صاحب یک خانه شدن چیزی است که حس خوبی به آدم می‌دهد. و این چیزی است که این هفت دوست صمیمی انجام دادند.

چیزی که ده سال پیش بعنوان یک شوخی مطرح گردید و اکنون به واقعیت تبدیل شد.

شاید ما حتی هیچوقت فکرش را هم نکرده باشیم که با دوستان صمیمی خود خانه‌ای اشتراکی خریداری کنیم و با یکدیگر در یک خانه زندگی کنیم ! ولی این هفت رفیق چینی این کار را انجام دادند و از کارشان هم احساس غرور می‌کنند.

این هفت خانم چینی , بیست سال قبل , از وقتی که در محل کارشان با هم آشنا شدند با یکدیگر صمیمی شدند و هیچوقت زیر پای همدیگر را خالی نکردند , از یکدیگر قهر نکردند و جدا هم نشدند. حالا هم با زندگی در کنار یکدیگر , این دوستی را مستحکم‌تر می‌کنند.

ایده‌ای که در سال 2008 یعنی ده سال قبل بعنوان یک شوخی مطرح شده بود در اوایل سال گذشته وارد مرحله عملی شد.

این هفت رفیق صمیمی , خانه‌ای در حومه شهر گوانگژو (Guangzhou) واقع در جنوب شرقی استان گوانگدونگ (Guangdong) در نزدیکی‌های هنگ‌کنگ دیدند و پسندیدند.

خانه‌ای سه طبقه با 700 متر زیربنا و زمین زراعی اطراف آن که در دهکده‌ای دورتر از مرکز شهر گوانگژو قرار دارد. به نظر می‌رسد که این خانم‌ها از زندگی شهری خسته شده و تصمیم دارند دوران بازنشستگی خود را در جایی بدور از هیاهوی شهر سپری کنند.

چهار میلیون یوان , یعنی چیزی حدود 582 هزار دلار خرج کردند تا خانه را به شکل کنونی آن درآوردند. پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای که باعث روشنایی بیشتر داخل خانه می‌شوند, اطاق‌های اختصاصی برای هرکس, آشپزخانه اوپن , یک سالن چایخوری کوچک , استخر شنا , اطاق نشیمن با منظره بسیار عالی , میز غذاخوری بزرگ و مبلمان‌هایی که ساخت کشورهای هندوستان و مراکش هستند. شالیزار اطراف خانه و البته یک مکان شاهانه برای صرف چای . برای رفت و آمد به این مکان هم معبری از بامبو بر روی شالیزار ساخته‌اند تا مجبور نباشند در میان گل و لای‌ها راه بروند.

این هفت خانم چینی , برای اینکه هیچوقت از با هم زندگی کردن دلزده نشوند روش بسیار عالی‌ای را در پیش گرفته‌اند. هر کدام از آنها هنرهای متفاوتی را بخوبی فرا گرفته‌اند . بعنوان مثال یکی در آشپزی خبره شده , یکی در سبزیکاری و یکی دیگر در کار موسیقی و حتی در طب سنتی چین .

یکی از خانم‌ها می‌گوید:"هرکدام از ما , آدمهای مستقلی هستیم اما در عین حال با هم تفاهم داریم و به یکدیگر اعتماد داریم. تا ده سال دیگر بچه‌هایمان بزرگ خواهند شد و سر خانه و زندگی خودشان خواهند رفت و آن موقع باز هم ما هفت نفر با هم خواهیم ماند".

با کاری که این هفت دوست صمیمی چینی انجام دادند و خبرش هم جهانی شده آشنا شدید. نظر شما چیست؟ اگر امکان و فرصت کافی برای انجام

کاری با دوستان صمیمی خود داشتید چه کاری انجام می‌دادید؟

 https://youtu.be/47lRNpaHQxo

ویدئو را ببینید