ناسا به دنبال چهار داوطلب است که یک سال را در شبیه ساز مریخ بگذرانند

آیا می خواهید به یک ماجراجویی فضایی بروید؟ در اینجا شانس شما برای زندگی در مریخ، یا حداقل یک نسخه بسیار نزدیک از آن است: ناسا به دنبال داوطلبانی برای یک ماموریت ویژه مریخ است.

این ماموریت یک سال به طول خواهد انجامید. شرکت‌کنندگان در زیستگاهی زندگی خواهند کرد که شرایط مریخ را شبیه‌سازی می‌کند، که پرینت سه‌بعدی است. شرایط اولیه برای داوطلبان: افراد سالم غیر سیگاری 30-55 ساله، مسلط به زبان انگلیسی.

با این ماموریت مصنوعی یک ساله، ناسا قصد دارد اطلاعات مفیدی برای برنامه ریزی ماموریت های واقعی انسان به مریخ در آینده جمع آوری کند.
این دومین ماموریت از سه ماموریتی است که بخشی از برنامه CHAPEA (Crew Health and Performance Exploration Analog) است. ماموریت های CHAPEA شبیه سازی های زمینی هستند که برای تکرار پیچیدگی های یک ماموریت واقعی به سیاره سرخ طراحی شده اند.
دومین ماموریت CHAPEA که برای بهار 2025 برنامه ریزی شده است، شامل خدمه ای متشکل از چهار داوطلب خواهد بود. آنها در یک مرکز 158 متر مربعی به نام Mars Dune Alpha که در مرکز فضایی جانسون در هیوستون، تگزاس واقع شده است، زندگی و کار خواهند کرد.
مریخ مصنوعی شامل یک زیستگاه چاپ سه بعدی خواهد بود که برای تقلید از شرایط و چالش هایی که فضانوردان ممکن است در سیاره واقعی با آن مواجه شوند، مانند منابع محدود، خرابی تجهیزات، تاخیرهای ارتباطی و موارد دیگر طراحی شده است. داوطلبان همچنین وظایف مختلفی از جمله شبیه سازی پیاده روی فضایی، عملیات ربات ها، حفظ زیستگاه ها، ورزش و پرورش محصولات را انجام خواهند داد.
برای انتخاب شدن برای این ماموریت فضایی ویژه، باید شرایط خاصی رعایت شود. در این بیانیه آمده است که این آژانس به دنبال شهروندان آمریکایی سالم، با انگیزه و غیر سیگاری یا دارای کارت اقامت دائمی بین سنین 30 تا 55 سال است که بتوانند انگلیسی صحبت کنند تا به طور موثر بین اعضای خدمه و کنترل ماموریت ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، نامزدها باید "میل شدید به ماجراجویی های منحصر به فرد و ارزشمند و علاقه به مشارکت در تلاش های ناسا برای آماده شدن برای اولین سفر انسانی به مریخ" داشته باشند.