برخی از شگفت انگیزترین حقایق در مورد ژاپن

زنان ژاپنی با میانگین امید به زندگی 88 سال یکی از بالاترین امید به زندگی در جهان را دارند.
ژاپن خانه بسیاری از حیوانات منحصر به فرد از جمله ماکاک ژاپنی (میمون برفی) و سمندر غول پیکر ژاپنی، بزرگترین دوزیستان جهان است.


ژاپن بیش از 70000 فروشگاه سهل الوصول دارد که به صورت 24 ساعته باز هستند و محصولات متنوعی از جمله غذا، نوشیدنی و لوازم خانگی را به فروش می رسانند.

ژاپن فرهنگ منحصر به فردی از هتل های کپسولی دارد که مسافران می توانند در اتاقک های کوچک و مقرون به صرفه بخوابند.

ژاپن بیش از 200 آتشفشان دارد و یکی از فعال ترین آتشفشان های جهان، کوه آسو را در خود جای داده است.

ژاپن یکی از پایین‌ترین نرخ‌های زاد و ولد در جهان را دارد که منجر به نگرانی‌هایی در مورد پیری جمعیت و کاهش نیروی کار می‌شود. توکیو، پایتخت ژاپن، با بیش از 37 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر جهان است.

ژاپن یکی از زلزله خیزترین کشورهای جهان است و سالانه بیش از 1500 زمین لرزه دارد. ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است ژاپنی ها بالاترین نرخ باسوادی را در جهان دارند و نزدیک به 100 درصد از جمعیت قادر به خواندن و نوشتن هستند.

ژاپن از 14125 جزیره تشکیل شده است که چهار جزیره بزرگ هونشو، هوکایدو، کیوشو و شیکوکوآ هستند.

ژاپن یکی از تولیدکنندگان بزرگ خودرو است و تویوتا، هوندا و نیسان از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان هستند. ژاپن نوعی هنر منحصر به فرد به نام کابوکی دارد که دارای لباس‌های پیچیده، آرایش و داستان سرایی از طریق آهنگ و رقص است.

ژاپن دارای زیرساخت اینترنت پرسرعت است که برخی مناطق آن دارای سریع ترین سرعت اینترنت در جهان است.
ژاپن تاریخچه ای غنی از هنرهای رزمی از جمله جودو، کاراته، کندو و آیکیدو دارد که در سراسر جهان انجام می شود.


ژاپن محل شلوغ ترین گذرگاه خط عابر پیاده جهان، گذرگاه شیبویا است که در شلوغ ترین زمان، بیش از 1000 نفر به طور همزمان می توانند عبور کنند.
ژاپن یکی از کمترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارد و یکی از امن ترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته می شود. سیستم قطار ژاپنی یکی از کارآمدترین و دقیق‌ترین سیستم‌ها در جهان است که برخی از قطارها در یک ثانیه از زمان برنامه‌ریزی شده خود حرکت می‌کنند.
پایان