10 مکان که دروازه جهنم شناخته می شوند

دنیا پر از رمز و راز است. در این ویدئو با ده مکان آشنا می شویم که به عنوان دروازه های جهنم شناخته می شوند:

در دنیایی زندگی می کنیم که در هر نقطه اش رازهایی نهفته دارد. در این کره خاکی, میلیون ها مکان خالی از سکنه وجود دارند. خانه ها, بیمارستان ها, گورستان ها و مکان های دیگر. اما در میان آنها, چند مکان خاص وجود دارند که در سراسر جهان به عنوان دروازه‌های جهنم معروف هستند.

مکانهایی شیطانی که به نوعی دروازه ورود مستقیم به جهنم شمرده می شوند. با تعدادی از این مکانها آشنا می شویم:


استول – داگلاس کانتی , تگزاس Stull – Douglas County, Kansas

شهری کوچک و آرام به نام استول در ایالت کانزاس آمریکا, مکانی را در خود جای داده که عده‌ای عقیده دارند دروازه ورود به جهنم است. گفته می شود که در گورستان این شهر, پرتال هایی برای ورود به عالم اموات و جهنم وجود دارند و در کلیسای مخروبه این گورستان هم شیطان واقعی حضور دارد. اعتقاد بر این است که این ورودی مخفی فقط در جشن هالووین ظاهر می شود. کسی هم که آن را ببیند باید اشهد خودش را بخواند و وارد آن شود چون امکان بازگشت نیست. منطقه ای که گورستان در آن واقع شده, یک منطقه نفرین شده محسوب می شود. خودکشی هایی صورت گرفته که هرگز روشن نشده‌اند. کلیسای کوچک سنگی گورستان در سال 1867 ساخته شده و بعدها در سال 1922 به دلیل نامعلوم به صورت ناگهانی آتش گرفته و به مخروبه تبدیل شده است. گفته می شود که اگرچه این مخروبه سقفی ندارد اما موقع بارندگی, قطره های باران داخل کلیسا نمی ریزند.


کوه آسوره – شبه جزیره شیموکیتا, ژاپن

یک منطقه آتشفشانی در ژاپن است که بوی گوگرد به مشام می رسد و افعی های خطرناک همه جا می خزند. آب دریاچه اسیدی و سمی است. اما ساحلی با شن ها و سنگ های سفید زیبا دارد. در ژاپن این منطقه یکی از مقدس ترین مکانهاست. بر اساس اعتقاد بودئیسم , روح مردگان برای تناسخ مجدد باید از یک رودخانه عبور کنند. ارواح خوب به راحتی و حتی از روی پلی که ظاهر می شود عبور می کنند اما ارواح بد با آبی متعفن و پر از جانوران درنده مواجه می شوند. به همین دلیل هم ژاپنی ها معتقدند این دریاچه همان آبی است که روح مردگان باید از آن عبور کنند و ساحل سفید آن هم, توصیف بهشت آنهاست. این منطقه هزار سال پیش توسط یک راهب بودایی محلی کشف شد و اعتقاد بر این است که اینجا یکی از دروازه های ورودی زندگی بعدی است. راهبان بودایی ساکن در یک صومعه , مراسم احضار ارواح مردگان و صحبت با آنها را انجام می دهند.


غار دیروس - شبه جزیره مانی ، یونان Diros Cave- Mani Peninsula, Greece

غار دیروس درست در نوک دماغه ماتاپان در یونان قرار گرفته است و هم سطح دریاست. در یونان باستان, پرستشگاه خدایان متعددی بوده و هزاران انسان در آنجا قربانی شده اند. درون غار بسیار زیباست اما براساس افسانه ها, اینجا دری برای ورود به اقامتگاه هادس, فرمانروای دنیای زیرین یا مردگان است. قدمت این غار به هزاره دوم قبل از میلاد می رسد. گفته می شود در اعماق غار, دری برای ورود به دنیای زیرین وجود دارد اما هنوز کسی جرأت نکرده تا آنجا برود. همچنین روی تپه‌ای که خیلی دور از آنجا نیست معبدی وجود داشته که به خدای دریاها "پوزیدون" Poseidon اختصاص داشته و مراقب در ورودی دنیای زیرین بوده تا کسی نتواند از آن عبور کند.


St Patrick's Purgatory -  شهرستان دونگال ، ایرلند

طبق آنچه که از قدیم الایام گفته می شود تاریخچه این مکان از قرن پنجم آغاز می شود. می گویند انجا مکانی است که حضرت عیسی به سنت پاتریک روحانی ایرلندی قرن پنجم , غاری را نشان داد که گفته می شود ورودی جهنم است. در سالهای بعد, صومعه ای در آنجا ساخته شده است. عده ای عقیده دارند که محوطه صومعه و راهبان آنجا, محافظین ورودی جهنم هستند.  ورود به غار ممنوع شده اما مردم برای چند روز در سال, می توانند به صومعه مراجعه و دعا کنند.


آتشفشان هکلا – جنوب ایسلند  Hekla Volcano- South of Iceland

هکلا یکی از فعال ترین آتشفشان های ایسلند است. اروپائیان در قرون وسطی به آن دروازه جهنم لقب دادند. این آتشفشان برای اولین بار در سال 1104 فوران کرد و همه رهگذران و افراد محلی, با چشم خودشان دیدند که چگونه زمین دهان باز کرد و گدازه های حبابی , صحنه ای مثل جهنم ایجاد کردند. مردم محلی بر این باورند که این آتشفشان, مکان جادوگران است. چون در نزدیکی آن, حس بدی به آدم دست می دهد. عده ای هم از پرواز شبح های تیره , روی آتشفشان صحبت می کنند و می گویند آنها ارواح گناهکاران هستند.


فنگدو-چین

شهر فنگدو, یک شهر ارواح اسرارآمیز در چین است. ظاهر بسیار ترسناکی دارد. قدمت این شهر به دو هزار سال می رسد. شهری است که گفته می شود پر از ارواح خبیث است. شهری پر از مجسمه های مختلف, که نشان دهنده عذاب های الهی هستند. مجسمه هایی که شکنجه ارواح را نشان می دهند. بزرگترین مجسمه, روی تپه ها جای گرفته که 138 متر ارتفاع دارد. مردم عقیده دارند که ارواح به این شهر می آیند تا به جایی به نام ناراکا که جایی جهنمی است بروند. بر اساس اسطوره ها, ارواح کسانی که به تازگی درگذشته‌اند ابتدا باید از پلی به نام پل درماندگی گذر کنند. بعد باید برای قضاوت در برابر یاما, پادشاه جهنم حضور پیدا کنند. بعد از قضاوت, به مرحله تناسخ می روند یا برای تحمل عذاب به جهنم فرستاده می شوند تا برای تناسخ آمادگی پیدا کنند.


دریاچه آورنوس Avernus– منطقه کامپاتیا در جنوب ایتالیا

دریاچه آورنوس در دهانه یک آتشفشان در جنوب ایتالیا شکل گرفته است. رومیان باستان عقیده داشتند که زیر این دریاچه , غاری وجود دارد که دروازه رسیدن به دنیای مردگان است. با آنکه در اطراف دریاچه, ساخت و ساز انجام شده و مسکونی است اما چندان مورد رغبت  قرار نمی گیرد چون مردم ادعا می کنند که اتفاقات عجیبی در آن منطقه می افتد و بعضاً سایه های تاریک غیرقابل توضیح از آبها بیرون می آیند.


شهر باستانی هیراپولیس در پاموكاله – ترکیه

شهر باستانی هیراپولیس Hierapolis که به آن دروازه جهنم یا دروازه پلوتو هم می گویند در دوران باستان بعنوان ورودی جهان زیرین شمرده می شد. شهر باستانی هیراپولیس که اکنون فقط خرابه های آن باقی مانده, 190 سال پیش از میلاد ساخته شده و شامل مجموعه‌ای از معبدها است. محل استقرار راهب های خواجه بوده و در یک غار کوچک, حیوانات پیشکش شده به خدای پلوتو یا هادس, که اکثراً گاو نر بودند بدون دخالت انسان, می مردند درحالی که راهبی که قربانی را به آنجا می برد زنده می ماند. افراد زیادی هم با ورود به غار جان خود را از دست داده اند. با توجه به همین اتفاقات بود که مردم باستان فکر می کردند این نیرویی است که خود خداوند پلوتو یا هادس ساطع می کند تا مانع نزدیک شدن مردم به دنیای مردگان شود. اکنون هم در ساعاتی از روز, حتی پرندگانی که به غار نزدیک می شوند خفه شده و به زمین می افتند. بر اساس تحقیقات اخیر, مشخص شده که غار مذکور , در واقع دریچه‌ای است به غارهای زیرزمینی که گاز دی اکسید کربن آن غارها از آنجا به بیرون درز می کند. این گاز که فقط در ساعاتی از روز سطح آن پایین تر از قد انسان بوده و غلظت بیشتری دارد باعث خفگی سریع می شود و در دیگر ساعات , با بالاتر رفتن گاز, غلظت آن کمتر می شده اما باز هم می تواند باعث خفگی یا سرگیجه پرندگان و انسانها شود. راهب ها دقیقاً می دانستند که در چه ساعتی قربانی را داخل غار ببرند و به اصطلاح قدرت خدای پلوتو را نشان دهند.


حوضچه آبگرم شهر بپو – ژاپن

در شهر بپوی ژاپن , چندین حوضچه آبگرم وجود دارد. اما نهمین حوضچه, گذشته وحشتناکی دارد. درجه حرارت آب 78 درجه است. رنگ قرمز آب و شدت حرارت آن باعث شده تا در کتاب های تاریخی بودائیان ژاپن که در سال 700 بعد از میلاد نوشته شده, از این حوضچه آبگرم بعنوان دروازه جهنم نام برده شود. به همین دلیل هم برای شکنجه گناهکاران, آنها را درون آب این حوضچه می انداختند. اما اکنون این دروازه جهنم, به دروازه ای برای شفای بیماران تبدیل شده است و آب آن برای مصارف درمانی به فروش می رسد.


قلعه Houska  - پراگ ، جمهوری چک

آخرین دروازه جهنم که در این ویدئو معرفی می کنیم در جمهوری چک قرار دارد. در 47 کیلومتری شمال شهر پراگ , یک گودال بی انتها و مرموزی وجود دارد که مردم از قرن ها پیش, معتقد بودند مخلوقات شیطانی از آنجا وارد دنیای ما می شوند. بعدها در فاصله سالهای 1253 تا 1278 میلادی, یک قلعه در آنجا ساخته شد تا آن گودال شیطانی مسدود شود. برای اطمینان بیشتر هم, دقیقاً روی گودال , کلیسا قرار داده شد. تا قبل از آن مردم محلی شب ها نمی توانستند حتی از خانه هایشان خارج شوند. به هنگام آغاز ساخت قلعه, به برخی از زندانیان پیشنهاد شد اگر وارد گودال شوند و آنچه را که دیده‌اند گزارش کنند آزاد می‌شوند. یکی از مردان جوان شجاع تصمیم گرفت قبول کند. با طناب به داخل گودال فرستاده شد اما ثانیه ای بعد صدای جیغ و داد ناشی از وحشت او بلند شد. وقتی او را بیرون کشیدند موهای او کاملاً سفید شده و چهره او خیلی پیرتر شده بود. همچنان جیغ و داد می کرد. او را به دارالمجانین فرستادند اما دو روز بعد به دلیل نامعلوم مرد. با گذشت قرنها از ساخت قلعه, هنوز هم از شهرت این گودال کم نشده و داستانهای زیادی از شنیده شدن صداهایی از زیر زمین و دیده شدن اشباح و حتی حرکت داده شدن اشیاء درون قلعه تعریف می شوند. گروه های کارشناسی مختلفی که برنامه های تلویزیونی در مورد ماوراءالطبیعه تولید می کنند هم پس از فعالیت در قلعه, به این نتیجه رسیده اند که این قلعه واقعاً تسخیر شده است.

ویدئو را ببیتید: