درخت شیطان

حتی یک درخت هم می تواند نفرین شده باشد. می تواند در تسخیر شیطان یا ارواح پلید باشد. درختی که کسی جرأت قطع آن را ندارد. در این ویدئو با دو درخت کهنسال و نفرین شده آشنا می شویم:

درخت نفرین شده اول که البته الان دیگر نیست در هاسییندیتا رانچ واقع در ایالت میچوآکان مکزیک قرار داشت. مردم محلی اعتقاد شدیدی داشتند که این درحت نفرین شده بود. این درخت به نام آربول ماردیتو یا درخت نفرین شده شناخته می شد. آن طور که گفته می شود, درخت در اوایل قرن بیستم, توسط  شخصی کاشته شده که می گویند با شیطان بیعت کرده بوده و به دلیل گناهان بسیارش, ناگهان توسط زمین بلعیده شد. او مرد شروری بوده که مسئول چندین قتل بوده اما هر بار به دلیل همکاری با شیطان, از مجازات قسر در رفته است. می گویند او اعتقادی به خدا نداشته و هرگز پا به کلیسا نمی گذاشته , در امور خیریه شرکت نمی کرده و هیچ خیری به کسی نرسانده است و حتی مسئول چندین قتل بوده است. اما به درختان , گلها و پرندگان علاقه زیادی داشته و هر روز برای پرندگان غذا می داده است. او هیچ دوست و خویشاوندی هم نداشته است. گفته می شود که یک سال, در روز آدینه نیکو, او سیگاری در دهان مجسمه حضرت عیسی گذاشت و چند ثانیه بعد, ناگهان زمین دهان باز کرد و او را بلعید. همان روز همه گلها و درختان او بجز یک درخت , خشک شدند. اهالی آنجا که فهمیدند او مورد غضب و نفرین الهی واقع شده خواستند تا آن یک درخت باقی مانده را هم قطع کنند. اما وقتی یک شخص با تبر نزدیک درخت شد قبل از اولین ضربه ؛ جان داد و مرد. مردم از ترس حتی جرأت نکردند جسد او را بردارند. بعدها شخصی که در تابستان گرم در سایه آن درخت نشست اما توسط یک مار گزیده شد و کمی بعدش مرد. همچنین سه نفر که در روز بارانی به زیر درخت پناه برده بودند توسط برخورد صاعقه جان دادند. زنی که لباس های خیس را برای خشک شدن روی شاخه های آن آویزان کرده بود همان روز در اثر حمله یک بز کشته شد. در سال 1903 هم وقتی یک پسر بچه بالای درخت رفت کمی بعد با لگد یک چهارپا از دنیا رفت. در تابستان 1905 هم شخصی آروالو Melquiades Arevalo  که به دلیل بارش ناگهانی باران, زیر آن درخت پناه برده بود با اصابت صاعقه کشته شد. پس از مرگ آروالو, پروسپرو گارسیا صاحب مزرعه ای که درخت در آن قرار داشت تصمیم گرفت درخت را با دینامیت منفجر کند و به این قائله پایان دهد. ظاهراً این اقدام نتیجه بخش بود چون درخت 75 ساله از بین رفت و بعد از آن هم اتفاقی نیفتاد.

اما درخت دوم و آخر که می خواهیم درباره آن بحث کنیم خیلی معروفتر و مرموزتر است.  در بالای تپه ای در سامرست کانتی Somerset Hill در ایالت نیوجرسی آمریکا, یک درخت بلوط کهنسال و بزرگ وجود دارد که به درخت شیطان معروف است. مردم محلی و بازدیدکنندگان, داستانهای ترسناک زیادی درباره آن تعریف می کنند. نام درخت شیطان, تصادفی نیست. براساس آنچه که روایت می شوند در زیر شاخه های این درخت قتل های متعدد و آیین های شیطانی زیادی انجام شده است. گفته می شود که گروه ک کلوس کلان های این منطقه, سیاهپوستان را از شاخه های این درخت آویزان می کردند و می کشتند. با ورود به قرن بیستم , خونریزی در پای این درخت ادامه پیدا کرد. شخصی که پس از قتل اعضای خانواده اش , خود را از همین درخت بلوط آویزان کرد و مرد. یا قاتل زنجیره ای به نام جرارد جان شفر که در اوایل دهه 1970 چند دختر نوجوان را زیر آن درخت به قتل رساند و خاک کرد. به دلیل همین اقدامات وحشیانه هم, مردم محلی معتقد بودند که این درخت نه از آب, بلکه از خون تغذیه می کند. افرادی که جرأت می کنند و به این درخت نزدیک می شوند چیزهای عجیبی تعریف می کنند. آنها می گویند که احساس بی قراری می کنند و حس می کنند که یک انسان بد , نزدیک آنها نفس می کشد. درخت گرم تر است و حتی در زمستان , برفهای روی آن آب می شود و در زمین دور آن , برف نمی ماند. کسانی که روی آن رفته اند یا آن را مسخره کرده اند با اتفاقات ناخوشایندی مواجه شده‌اند. کسانی بوده اند که سعی کردند این درخت را قطع کنند اما بلایی سر آنها آمده یا پس از دیدن اتفاقات عجیب , ترسیده و فرار کرده‌اند. در یک مورد, مقامات شهرداری تصمیم گرفتند درخت را قطع کنند. کارگران با اره برقی و تبر اعزام شدند. اما پس از شروع کار, تیغه های اره برقی شکستند. آنها سعی کردند با تبر درخت را قطع کنند که سر فولادی تبر از دسته جدا شد و بالآخره هم از بریدن آن منصرف شدند.

در نزدیکی این درخت صخره‌ای وجود دارد که همیشه گرم است و مردم می گویند که آنجا دروازه جهنم است. کسانی که از این درخت بلوط بالا رفته اند صدای جیغ و دادهای زیادی را از درون درخت شنیده‌اند و بعضاً توسط یک انرژی مرموز به پایین پرت شده‌اند. این درخت تمسخر و اهانت را بی پاسخ نمی گذارد.شخصی به نام استیو که شیطانی بودن درخت را باور نمی کرد برای اثبات عادی بودن آن, پای درخت قضای حاجت کرد اما وقتی برمی گشت اتومبیل او از کنترل‌ خارج شد, ماشین خودبخود گاز گرفت و به یک درخت دیگر زد. عده‌ای عقیده دارند که یک شبح ماشین فورد مدل اف 150 از درخت مواظبت می کند. کسانی که نیت بدی داشته باشند آنها را تغقیب می کند و درنهایت ناپدید می شود. روی این درخت هیچ پرنده و جونده ای روی این درخت نمی نشیند. کسانی که پس از بازدید , قطعه‌ای از پوست یا شاخه این درخت را با خود می برند شب‌ها آرامش خود را از دست می دهند و یک شبح در اتاق آنها ظاهر می شود. داستان های زیادی در مورد این درخت گفته می شوند و عده ای هم که این چیزها را باور نمی کنند سعی می کنند به آن آسیب بزنند. شهرداری منطقه هم به هر صورت, دور تنه درخت توری کشیده تا از آن محافظت کند. با توجه به همه این پدیده های غیرقابل توضیحی که گزارش شده‌اند عده‌ای از کارشناسان می گویند که این درخت مثل هر موجود زنده , انرژی های منفی و شرورانه ای که در طول ده ها سال گذشته در اطراف آن ساطع شده‌اند را به خود جذب کرده است.

با دو درخت شیطانی و نفرین شده, یکی در مکزیک و دیگری در آمریکا آشنا شدیم.چیزهایی که در مورد این دو درخت گفته می شوند تا چه حد درست هستند برای ما معلوم نیست. ولی می شود گفت که: تا نباشد چیزکی, مردم نگویند چیزها.


موفق باشید